کانال اینستاگرام فروشگاه اینترنتی آرتامگ
کانال تلگرام فروشگاه اینترنتی آرتامگ

رهگیری سفارش

از منوی کاربری خود روی سفارشات من کلیک کنید، شماره سفارش خود را کپی کرده و در کادر زیر وارد کنید و بررسی وضعیت را کلیک کنید

راهنمای نگهداری از جواهرات و زیورآلات

تاریخ انتشار: 96-10-30 01:10:12 شنبه
نمایش: 87
(1 رای)

راهنمای نگهداری از جواهرات و زیورآلات


اگر تصمیم دارید روی جواهرات و ساعت سرمایه‌گذاری کنید، باید به مراقبت درست و اصولی از جواهرات خود نیز آگاهی داشته باشید. نگهداری نادرست و شرایط نامناسب می‌تواند به جواهرات شما آسیب برساند، به همین دلیل مهم است که روش نگهداری از ساعت‌ها و جواهرات گرانقیمت خود را در مواقعی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید بدانید. به شما توصیه می‌کنیم راهنمای نگهداری جواهرات و ساعت را تا انتها بخوانید.

 

۱- جواهرات خود را بعد از هربار استفاده تمیز کنیداولین گام نگهداری اصولی جواهرات تمیز کردن آن‌هاست. بعد از هربار استفاده آن‌ها را به دقت تمیز کنید. یادتان باشد که تمیز کردن معمولی و راه‌های خانگی پاسخگو نخواهد بود و سالی دوبار باید جواهرات شما به طور حرفه‌ای تمیز شوند.

 

۲- جواهرات خود را در محلی خشک نگه داریداطمینان حاصل کنید محل نگهداری جواهرات شما خشک باشد. رطوبت می‌تواند به زیورآلات شما بخصوص زیورآلاتی که از جنس نقره هستند آسیب برساند.

 

۳- اطمینان حاصل کنید محل نگهداری زیورآلات شما دمایی متعادل داشته باشداگر جواهرات خود را برای مدت طولانی در معرض دمای بیش از حد قرار دهید امکان آسیب رسیدن به آن‌ها را چندین برابر کرده‌اید. برخی از سنگ‌های قیمتی حتی در معرض دمای بالا تغییر رنگ می‌دهند. اگر زیورآلات مروارید خود را در دمای گرم و خشک نگهداری می‌کنید حتما یک فنجان آب در مجاورت آن‌ها قرار دهید.

 

۴- از جعبه جواهراتی استفاده کنید که محکم باشد ولی محفظه داخل آن نرم باشداین کاملا واضح است که جعبه‌ای که برای نگهداری جواهرات خود انتخاب می‌کنید باید استحکام لازم را داشته باشد و سطح داخلی آن به اندازه‌ای نرم و لظیف باشد که باعث آسیب رسیدن به جواهرات شما نشود. همچنین باید به تعداد لازم از این جعبه‌ها در اختیار داشته باشید تا انواع مختلف جواهرات و ساعت‌های خود را در آن‌ها نگهداری کنید.

 

۵- هر قطعه از جواهرات خود را در کیسه یا جعبه جداگانه قرار دهیداین کار باعث می‌شود که زیورآلات شما در تماس با یکدیگر نباشند و تغییر رنگ ندهند.

 

۶- زیورآلات نقره را در جعبه محافظ مخصوص خود نگه داریداز پوشش‌های آنتی تارنیش برای کند کردن فرایند اکسیداسیون استفاده کنید.

 

۷- جواهرات خود را برحسب نوع(گوشواره، گردنبند، حلقه‌ها)  جدا از هم نگهداری کنیدگوشواره‌ها، گردنبندها حلقه‌ها را جدا از یکدیگر نگهداری کنید. این کار باعث می‌شود مجموعه جواهرات شما کاملا مرتب باشد و همچنین از گره خوردن آن‌ها به هم جلوگیری خواهید کرد.

 

۸- فلزات مختلف را از هم جدا کنیدجواهرات خود را برحسب نوع(طلا، نقره، پلاتین و غیره) جدا کنید. بعضی از فلزات نرم‌تر هستند و سریعتر واکنش نشان می‌دهند و تغییر رنگ می‌دهند. به همین دلیل جواهرات خود را دسته بندی کنید.

 

۹- گردنبندها را روی سطوح مسطح قرار دهیدبرخی فکر می‌کنند برای جلوگیری از گره خوردن گردنبندها و زنجیرها باید آن ها را آویزان کرد. آویزان ماندن برای مدت طولاتی باعث می‌شود که سنگینی آویزها به گردنبند و زنجیر آسیب برساند.

 

۱۰- ساعت‌های خود را در محیط مناسب قرار دهیداطمینان حاصل کنید که ساعت‌های شما در دمای بالا و محیط مرطوب قرار ندارند. همچنین بهتر است  آن‌ها را دور از نور مستقیم خورشید نگه دارید.

 

۱۱- ساعت خود را تمیز کنیداگر قرار است مدتی از ساعت خود استفاده نکنید حتما قبل از قرار دادن آن داخل جعبه ساعت را تمیز کنید.

 

۱۲- از بسته بندی اورجینال ساعت برای نگهداری آن استفاده کنیداگر جعبه‌های مخصوص نگهداری ساعت در اختیار ندارید بهتر است ساعت را در همان بسته بندی اورجینال خودش نگه دارید تا از گرد و غبار و صدمه های احتمالی در امان باشد.

 

حتی اگر تمام نکات گفته شده در بالا را رعایت کنید ممکن است کافی نباشد و نیاز باشد که قسمت‌های مکانیکی ساعت هرچند وقت یکبار سرویس شوند.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*